• rozwiń

Sąd ogłosił upadłość Gant Development. Akcje w górę

Sąd ogłosił upadłość Gant Development. Akcje w górę Odtwórz: Sąd ogłosił upadłość Gant Development. Akcje w górę
Foto: TVN24 | Video: TVN24 BiS Foto: Deweloper ogłosił upadłość | Video: Sąd ogłosił upadłość Gant Development. Akcje w górę

Wrocławski sąd rejonowy ogłosił upadłość spółki deweloperskiej Gant z możliwością zawarcia układu z wierzycielami.

Akcje Gant Development na giełdzie wystrzeliły po ogłoszeniu tej informacji. Ich ceny wzrosły aż o 41,7 proc.. Wszystko dlatego, że spółce groziła upadłość likwidacyjna. A to oznaczałaby koniec działalności, sprzedaż majątku przez syndyka i kłopoty dla klientów.

Możliwość zawarcia układu oznacza, że spółka może kontynuować działalność i spłacić długi - pod kontrolą nadzorcy sadowego. Wierzyciele mogą zgłaszać swoje wierzytelności w terminie 2 miesięcy od dnia zamieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym obwieszczenia o ogłoszeniu upadłości.

W ramach propozycji układowych spółka proponuje, by długi do kwoty 20 tys. zł spłacić w całości, jednorazowo, a te powyżej 20 tys. zł mają zostać spłacone w 16 równych kwartalnych ratach.

Gant złoży wniosek o upadłość układową już w październiku 2013 r. Wcześniej wniosek o upadłość likwidacyjną złożyło trzech wierzycieli spółki.

Deweloper działa na terenie całego kraju. Buduje mieszkania i lokale usługowe w Warszawie, we Wrocławiu, w Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Opolu i Polanicy-Zdroju.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane