• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

Sąd: GTC nie traci koncesji

Sąd: GTC nie traci koncesji
Foto: TVN24.pl Foto: Budowa A1 powinna w końcu nabrać rozpędu

Gdańska Transport Company ma prawo kontynuować budowę autostrady A1 na trasie z Gdańska do Torunia - orzekł sąd. Tym samym uchylił decyzję ministra transportu Jerzego Polaczka o wygaśnięciu dla GTC koncesji.

Decyzję o wygaśnięciu koncesji dla GTC minister Polaczek ogłosił na początku roku i podtrzymał ją po marcowym odwołaniu spółki. Resort uznał wówczas między innymi, że koszty budowy przez GTC będą zbyt wysokie. GTC zaskarżyła tę decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, a ten dziś ją uchylił.

- Uchylenie decyzji ministra transportu oznacza, że GTC przysługuje wyłączne prawo do budowy i eksploatacji całego odcinka autostrady od Gdańska do Torunia - uważa przewodniczący rady nadzorczej spółki Aleksander Kozłowski. Dodaje też, że GTC jest gotowa do rozmów z ministerstwem na ten temat.

GTC bierze pod uwagę wystąpienie o odszkodowanie, jednak - jak powiedział Kozłowski - po środowym wyroku sądu jest to bardzo odległa perspektywa. - Jesteśmy zainteresowani wyłącznie budową i eksploatacją autostrady, a nie staraniami o odszkodowanie - stwierdził.

Ministerstwo transportu już zapowiada, że po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia wyroku rozważy możliwość skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane