• rozwiń

Saab znowu bez pieniędzy

Saab znowu bez pieniędzy
Foto: TVN CNBC Foto: Taśmy montażowe Saaba stoją od początku kwietnia

Przyszłość marki Saab znów pod wielkim znakiem zapytania. Firma Spyker, która miała uratować szwedzką markę, ogłosiła, że jej rozmowy z chińskim Hawtai w sprawie finansowania załamały się. Taśmy montażowe Saaba stoją już od kilku tygodni.

Stało się tak mimo, że Spyker i chiński Hawtai w ubiegłym miesiącu wstępnie porozumiały się w sprawie 150-milionowego zastrzyku kapitału dla Saaba. Zgodnie z wstępną umową, auta tej marki miałyby być produkowane w Chinach, zaś Chińczycy mieli objąć 30-procentowy pakiet akcji firmy. Już wtedy wSzwecji pojawiały się głosy kwestionujące solidność chińskiej firmy.

Teraz jednak okazało się, że nie zostały podpisane niezbędne zgody. Spyker podaje jednak, że wciąż stara się rozmawiać z Chińczykami, a także pozyskał finansowanie z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Holenderski Spyker kupił Saaba w ubiegłym roku od General Motors, który pierwotnie miał zamiar likwidacji tej marki. Holenderska firma od miesięcy miała jednak kłopoty z finansowaniem produkcji Saaba, a na początku kwietnia była zmuszona do zawieszenia montażu aut, bowiem kooperanci odmówili dalszych dostaw z powodu nieuregulowanych rachunków.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane