• rozwiń

Saab prawie sprzedany, tylko pieniędzy brak...

Saab prawie sprzedany, tylko pieniędzy brak...
Foto: Saab Foto: Dokąd pojedzie Saab?

General Motors i szwedzka firma Koenigsegg porozumiały się w sprawie sprzedaży Saaba - taką informację, podaną przez szwedzką prasę potwierdziła rzeczniczka firmy Koenigsegg. Umowa nie została jednak jeszcze podpisana: inwestorowi wciąż brakuje pieniędzy na sfinalizowanie transakcji.

Według doniesień, w ramach zawartego porozumienia General Motors pozostanie na razie mniejszościowym udziałowcem Saaba.

Wstępna umowa w sprawie sprzedaży została podpisana już w czerwcu, jednak do tej pory trwało uzgadnianie szczegółowych zapisów. Koenigsegg to niewielka szwedzka firma, zajmująca się produkcją aut luksusowych.

Koenigsegg ma nadzieję na to, że uda mu się pozyskać 780 milionów dolarów pożyczki na zakup Saaba z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Oprócz tego, według prasy, firmie brakuje jeszcze ponad 400 milionów dolarów. Wsparcie, być może w formie gwarancji kredytowych, może zapewnić szwedzki rząd.

Szwedzka marka General Motors zatrudnia 3,5 tysiąca osób. W ubiegłym roku Saab sprzedał na całym świecie ponad 93 tysiące aut, o 1/4 mniej niż rok wcześniej. Saab zapewniał 1 procent globalnej sprzedaży General Motors.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane