• rozwiń
  • WIG20 2205.02 +0.56%
  • WIG30 2505.93 +0.53%
  • WIG 58297.28 +0.55%
  • sWIG80 11628.87 +0.43%
  • mWIG40 3820.31 +0.62%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Saab pozostaje u General Motors

Saab - szwedzki producent luksusowych samochodów, należący do General Motors - ostatecznie nie został sprzedany. Firma Koenigsegg, która od miesięcy negocjowała przejęcie Saaba, wycofała się z tego przedsięwzięcia - poinformował koncern GM.

W przyszłym tygodniu, po przeanalizowaniu nowej sytuacji, GM ma poinformować o swoich zamierzeniach wobec Saaba.

Koenigsegg jest szwedzkim producentem luksusowych samochodów sportowych. W ubiegłym roku wyprodukował ich 18 sztuk, w cenie każdego egzemplarza przekraczającą milion dolarów. prawa

Informacje, że postanowił przejąć upadającego Saaba, pojawiły się w połowie roku.

Nie wiadomo na razie, z jakiego powodu Koenigsegg wycofał się z transakcji. Agencja dpa zwraca uwagę, że GM i Koenigsegg podpisały tylko umowę wstępną, natomiast kwestie sfinansowania przejęcia Saaba pozostawały otwarte.

Saab zatrudnia obecnie 3,4 tys. osób. W zeszłym roku wyprodukował 93 tys. samochodów. Zamiar jego sprzedaży GM ogłosił w czasie, gdy przeżywał trudności finansowe, które nieomal doprowadziły go na skraj bankructwa. Wtedy także była mowa o sprzedaży europejskiej częsci koncernu, działającej pod markami Opel i Vauxhall.

Kiedy jednak m.in. na skutek pomocy amerykańskiego rządu oraz lepszej sytuacji na rynkach motoryzacyjnych stan finansów General Motors poprawił się, koncern wycofał się z uzgodnionej sprzedaży Opla kanadyjsko-rosyjskiemu konsorcjum Magna-Sbierbank.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane