• rozwiń

Są chętni, żeby kupić Saaba

Są chętni, żeby kupić Saaba
Foto: PAP/EPA Foto: Amerykański GM sprzedaje Saaba i zastanawia się, czy nie sprzedać Opla

Saab przyspiesza rozmowy na temat sprzedaży marki. Jak powiedział dyrektor zarządzający szwedzkiego producenta aut, chętnych na zakup Saaba jest już kilku, i pochodzą oni nie tylko z branży motoryzacyjnej. Jak podaje agencja Reuters, wśród potencjalnych nabywców są chińskie firmy Geely Automobile i Dongfeng Motor Group.

Należący do General Motors Saab nie podał na razie nazw firm, które są zainteresowane kupnem marki. Wiadomo, że sprzedaż zostanie prawdopodobnie sfinalizowana do końca roku.

Dyrektor finansowy firmy powtórzył, że Saab - by przetrwać kryzys - potrzebuje 0,5 miliarda euro pomocy od rządu w Sztokholmie. Ten jednak na razie nie przyznał firmie tej pomocy, ale nie wykluczył jej w przypadku, kiedy Saab stanie się osobną firmą.

Szwedzki producent aut zwrócił się niedawno do sądu o ochronę przed wierzycielami. Saab i jego podwykonawcy zatrudniają w sumie w Szwecji około 15 tys. osób.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane