• rozwiń

Są chętni na zapałki

Są chętni na zapałki
Foto: Fabryka Zapałek "Czechowice" Foto: Czterech chętnych "na powaznie", by kupić czechowickie zapałki

Resort skarbu Państwa otrzymał cztery wiążące oferty chętnych do kupna akcji Fabryki Zapałek "Czechowice" w Czechowicach-Dziedzicach. Do kupienia jest 85 procent kapitału zakładowego spółki.

Jak podało biuro prasowe ministerstwa skarbu, wśród zainteresowanych czechowicką fabryką są spółki: Euromatch z Bystrzycy Kłodzkiej, PCC SE z Duisburga w Niemczech, Satis z Płocka oraz osoba fizyczna - Edward Kowalewski z Otwocka.

Ministerstwo, które jest właścicielem wszystkich akcji spółki, zaprosiło inwestorów na początku marca do negocjacji w sprawie sprzedaży 85-proc. pakietu. Pozostałe 15 proc. akcji mają otrzymać bezpłatnie uprawnieni pracownicy.

Negocjacje mają dotyczyć ceny sprzedawanych akcji oraz programu rozwoju spółki, w tym zobowiązań: inwestycyjnych, w zakresie ochrony środowiska i pracowników oraz do podwyższenia kapitału zakładowego.

To już kolejna próba prywatyzacji Fabryki Zapałek. W ubiegłym roku resort skarbu czterokrotnie ogłaszał przetargi, które kończyły się fiaskiem.

Czechowicka firma jest potentatem na polskim rynku. Rocznie wytwarza około 27 miliardów zapałek.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane