• rozwiń
  • WIG20 2188.24 +0.40%
  • WIG30 2481.46 +0.42%
  • WIG 57863.03 +0.42%
  • sWIG80 11638.04 +0.42%
  • mWIG40 3734.43 +0.52%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

S&P podcina skrzydła Twitterowi. Obniża rating obligacji do "śmieciowego"

S&P podcina skrzydła Twitterowi. Obniża rating obligacji do "śmieciowego"
Foto: Shutterstock/ Twin Design Foto: Twitter dostał żółtką kartkę od S&P

Agencja Ratingowa Standard & Poor's oceniła wiarygodność obligacji Twittera jako "śmieciową". S&P wskazał na stosunkowo słabe widoki Twittera na jego zdolność do spłaty długów.

Ocena na poziomie BB- w S&P zarezerwowana jest dla firm, których biznes w najbliższej przyszłości jest na stosunkowo stabilnym poziomie, ale przed poważnymi wyzwaniami ze względu na niekorzystne warunki gospodarcze. Warunki te mogą więc mocno wpłynąć na rentowność.

Mocne działania

Twitter agresywnie rozszerza swoją bazę użytkowników zwiększając także przychody. Jednak S&P nie oczekuje, że a firma działająca w sektorze mediów społecznościowych do 2016 roku wykaże dodatnie przepływy pieniężne. 

CNN Money przypomina, że w ostatnim kwartale Twitter odnotował wzrost sprzedaży, ale nie przełożyło się to na zrównoważoną rentowność. W trzecim kwartale Twitter odnotował stratę netto w wysokości 175 mln dolarów.

Twitter szacuje liczbę swoich użytkowników na ok. 284 mln osób. W ciągu ostatniego roku to wzrost o prawie 25 proc. To jednak niewiele w porównaniu z Facebookiem, który ma 864 mln aktywnych użytkowników. A to przekłada się na przychody reklamowe.

Rating śmieciowy S&P dla obligacji Twittera wisiał w powietrzu od września.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane