• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

"S" gani porozumienie PO ze związkowcami PGNiG

"S" gani porozumienie PO ze związkowcami PGNiG

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" skrytykowała porozumienie pracowników PGNiG i PO, które uzależnia przekazanie pracownikom części akcji spółki, gdyby Platforma utworzyła rząd, w zamian za poparcie jej w wyborach. Jednocześnie związek oświadczył, że zawsze będzie wspierać pracowników w walkę o ich prawa.

- W związku z podpisanym przez Platformę Obywatelską porozumieniem ze związkami zawodowymi Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa dotyczącego przekazania należnych im akcji w zamian za poparcie wyborcze, oświadczam: Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wspierała i będzie wspierać pracowników PGNiG w realizacji ich prawa do akcji swojej firmy lub co najmniej rekompensaty finansowej - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Janusza Śniadka, przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Dodał jednak: - Uważam, za niedopuszczalne uzależnianie realizacji należnych praw pracowniczych od deklaracji wyborczych zainteresowanych.

Wyborcze porozumienie
13 października przedstawiciele trzech związków zawodowych działających w PGNiG podpisali z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej porozumienie, wg którego załoga spółki zobowiązała się udzielić poparcia Platformie w nadchodzących wyborach parlamentarnych. W zamian PO, gdyby udało jej się utworzyć po wyborach rząd, zadeklarowała, że doprowadzi do dokończenia prywatyzacji PGNiG, w wyniku której uprawnieni członkowie załogi otrzymają akcje pracownicze.

Zdaniem posłów Prawa i Sprawiedliwości takie zachowanie PO to kupowanie głosów 60 tys. osób za cztery mld państwowych pieniędzy. Tomasz Dudziński z PiS nazwał porozumienie "korupcja polityczną", za co posłowie PO skierowali przeciw niemu wniosek do sądu w trybie wyborczym. Związkowcy PGNiG bronią porozumienia argumentując, że politycy PO reprezentują ich interesy, czego nie robił obecny rząd.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane