• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

"S" chce przyjęcia Karty Praw Podstawowych

"S" chce przyjęcia Karty Praw Podstawowych
Foto: TVN24 Foto: Karta ma być gwarantem najważniejszych praw mieszkańców UE

- Komisja Krajowa NSZZ Solidarność będzie zabiegała o bezwarunkowe przyjęcie Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej - zapowiedział w Poznaniu Andrzej Adamczyk, kierownik działu Zagranicznego KK NSZZ "Solidarność"

Karta, przyjęta na szczycie w Nicei w 2000 roku, gwarantuje najważniejsze prawa obywatelskie, ekonomiczne i socjalne obywateli UE, ale ma zyskać moc prawną w dniu wejścia w życie Traktatu Reformującego. Rząd Jarosława Kaczyńskiego przyłączył się do tzw. protokołu brytyjskiego, na mocy którego Karta Praw Podstawowych ma mieć ograniczone zastosowanie w Wielkiej Brytanii i Polsce.

Według "Solidarności", przyłączenie się Polski do tzw. protokołu brytyjskiego, na mocy którego Karta Praw Podstawowych UE ma mieć ograniczone zastosowanie w Wielkiej Brytanii i w Polsce, może ograniczyć prawa pracownicze w Polsce.

Adamczyk przypomniał, że o przyjęcie całości karty związek zabiegał u premiera Jarosława Kaczyńskiego.
- Zabiegaliśmy o jej przyjęcie u premiera Kaczyńskiego bezskutecznie i nie do końca było wiadomo, jakie są obawy polskiej strony co do jej wprowadzenia. Teraz chcemy, aby wprowadził ją rząd Donalda Tuska. Szansa na sukces jest większa, bo Tusk powiedział, że Karta Praw Podstawowych ma w Polsce obowiązywać - dodał Adamczyk.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane