• rozwiń
  • WIG20 2286.46 -0.60%
  • WIG30 2629.28 -0.57%
  • WIG 59092.01 -0.48%
  • sWIG80 11610.11 +0.08%
  • mWIG40 4032.87 -0.30%

Ostatnia aktualizacja: 2019-06-14 17:15

Dostosuj

"Rzepa" zmienia zielone na łososiowe

"Rzepa" zmienia zielone na łososiowe
Foto: TVN24.pl Foto: "Rz" pożegna się z zielonymi stronami

W przyszłym roku informacje ekonomiczne "Rzeczpospolitej" nie będą drukowane na zielonych stronach - donosi "Presserwis". Tematyka ekonomiczna ma trafić na papier w kolorze łososiowym. Powód? Nikt nie robi zielonego papieru gazetowego.

– Przyznaję, że w przyszłym roku przechodzimy na kolor łososiowy – mówi "Presserwisowi" Artur Sierant, wiceprezes Presspubliki, wydawcy "Rz".

Jak tłumaczy, gazeta jest zmuszona do takiego posunięcia, bo... nikt w Europie nie produkuje juz zielonego papieru gazetowego. Ostatnim wytwórcą była papiernia w Finlandii, która została zamknięta.

"Rzeczpospolita" na razie będzie wykorzystywać posiadane zapasy zielonego papieru. Kiedy się skończą, cześć ekonomiczna gazety będzie drukowana na papierze w kolorze łososiowym. Wiceprezes Sierant nie ujawnia, na jak długo zapasów wystarczy.

Na łososiowym papierze drukowany jest najsłynniejszy ekonomiczny dziennik Europy, londyński "Financial Times", a także jego niemieckie wydanie. Takiego papieru używa tez nasz krajowy "Puls Biznesu" i część dodatków do "Dziennika Gazety Prawnej". W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku na papierze koloru łososiowego drukowany też był nieistniejący juz dziennik "Europa".

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane