• rozwiń
  • WIG20 2183.25 +0.85%
  • WIG30 2470.27 +0.77%
  • WIG 57418.58 +0.69%
  • sWIG80 11429.60 -0.17%
  • mWIG40 3647.38 +0.29%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

"Rzepa" jednak nie na sprzedaż

"Rzepa" jednak nie na sprzedaż
Foto: TVN24 Foto: Jeszcze nie czas

- Ministerstwo skarbu wycofuje się ze sprzedaży "Rzeczpospolitej" - poinformował w środę szef resortu Aleksander Grad. Dzień wcześniej podobną decyzję ogłosił drugi udziałowiec wydawcy tej gazety - fundusz inwestycyjny Mecom.

Dziennik "Rzeczpospolita" nie zmieni na razie właściciela. Skarb Państwa, który za pośrednictwem Przedsiębiorstwa Wydawniczego Rzeczpospolita kontroluje 49 proc. Presspubliki - wydawcy m.in. "Rzeczpospolitej", "Życia Warszawy" czy "Parkietu" - wycofuje ofertę sprzedaży swoich udziałów.

- Warunki w ostatecznej ofercie zaproponowanej przez inwestorów były nie do przyjęcia. One były dużo lepsze w ofertach wstępnych, w końcowych były nie do przyjęcia - wyjaśnił Aleksander Grad w radiu TOK FM. Nie wiadomo, ile MSP chciało za swoje udziały. Nieoficjalnie mówi się, że progiem do negocjacji było 100 milionów złotych.

Nowe otwarcie

We wtorek fundusz inwestycyjny Mecom, który kontroluje pozostałe 51 proc. Presspubliki, także ogłosił, że nie zamierza się ich pozbywać.

Minister Grad zdradził w środę, że "umówił się" z Mecomem, że będą "wspólnie oferować udziały". Dodał, że jeśli pojawią się inwestorzy, to będzie kolejna próba sprzedaży udziałów dziennika. Zaprzeczył też, by to kondycja "Rz" uniemożliwiła sprzedaż udziałów.

Ofertę zakupu udziałów w PW Rzeczpospolita złożył resortowi skarbu holding ZPR. Z Mecomem o kupnie udziałów w Presspublice rozmawiały ZPR SA i Platforma Mediowa Point Group SA.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane