• rozwiń

Rzeka euro wartko płynie do Polski

Rzeka euro wartko płynie do Polski
Foto: sxc.hu Foto: Na szkolenia Polaków dostaniemy 11 mld euro z UE

Prawie 1,5 mld euro zyskała Polska w tym roku dzięki unijnym funduszom - podliczyło Ministerstwo Finansów.

Po pięciu miesiącach tego roku z UE napłynęło 3.065,5 mln euro, a Polska wpłaciła składki do unijnego budżetu w wysokości 1.610,2 mln euro. Daje to 1.455,3 mln euro netto korzyści, jakie uzyskuje Polska z członkostwa w Unii w tym roku - poinformował resort finansów.

Tymczasem w Warszawie unijny komisarz ds. zatrudnienia, spraw społecznych i równych szans Vladimir Spidla i polska minister rozwoju regionalnego Elźbieta Bieńkowska oceniają wykorzystanie przez Polskę pieniędzy z Europejskiego Funduszu Społecznego. W latach 2007-2013 co szósta złotówka z tego funduszu, mającego poprawić szanse ludzi na rynku pracy i dostosować ich umiejętności do potrzeb pracodawców, ma trafić do Polski. Łącznie jest to 11 mld euro.

Spidla ocenił, że współpraca Komisji Europejskiej z Polską układa się "bardzo dobrze", a Bieńkowska powiedziała, że żadne euro z pieniędzy przeznaczonych na "kapitał ludzki" nie przepadnie.

//pra

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane