• rozwiń

Rządy mają dalej pompować pieniądze?

Rządy mają dalej pompować pieniądze?
Foto: EPA Foto: W tym budynku przywódcy 20 najbogatszych państw ustalą, czy rządy mają dalej pompować pieniądze do gospodarki

Państwa G20 nie mogą osiadać na laurach i muszą pamiętać, że ożywienie w gospodarce jest nierówne i słabe - taki wniosek płynie ze szkicu dokumentu, jaki mają przyjąć liderzy G20 na szczycie w Kanadzie pod koniec tego tygodnia. Do tekstu dotarła agencja Reuters.

Szczyt G20 rusza w Toronto w najbliższą sobotę. Według szkicu, liderzy ogłoszą, że ożywienia gospodarczego nie można brać za pewnik - co mogłoby sugerować, że opowiedzą się po stronie Waszyngtonu, który chce, by rządy wciąż pompowały pieniądze w gospodarki, by je nadal ożywiać.

Z drugiej jednak strony w tekście czytamy, że nadmierne zadłużenie wielu państw stanowi zagrożenie dla wzrostu gospodarczego i powoduje nerwowość na rynkach. Jak podaje Reuters, Kanada, czyli gospodarz szczytu, chce, by jego uczestnicy zobowiązali się do obniżenia o połowę deficytów budżetowych do roku 2013. Kanada opowiada się też przeciwko globalnemu podatkowi od banków, który chce forsować Unia Europejska.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane