• rozwiń
  • WIG20 2324.21 +0.38%
  • WIG30 2675.13 +0.38%
  • WIG 60527.98 +0.25%
  • sWIG80 11893.09 -0.38%
  • mWIG40 4108.62 -0.02%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Rządowy faworyt już w fotelu prezesa

Premier Donald Tusk powołał Zbigniewa Derdziuka na stanowisko Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Niespodzianki nie było: Derdziuk był najpierw faworytem na medialnej giełdzie, a potem kandydatem ministerstwa pracy, które kandydaturę na szefa ZUS zgłasza premierowi.

Zmiany kadrowe w ZUS były konieczne po zatrzymaniu przez ABW w połowie września poprzedniego prezesa tej instytucji pod zarzutem łapownictwa.

Z 19 kandydatów na nowego prezesa w konkursie rozpisanym przez ministerstwo pracy wybrano właśnie Derdziuka i Artura Brzóskę, wieloletniego członka zarządu ZUS ds. administracyjno-technicznych. Szefowa resortu Jolanta Fedak rekomendowała premierowi tego pierwszego.

Kim jest Zbigniew Derdziuk?

Zbigniew Derdziuk był ministrem bez teki na początku działania obecnego rządu. Wcześniej przez krótki czas był sekretarzem stanu i zastępcą szefa kancelarii premiera Jerzego Buzka. Pracował też na podobnych stanowiskach w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza. Z nim przeszedł do stołecznego ratusza, gdzie Marcinkiewicz był komisarzem miasta (po wyborze Lecha Kaczyńskiego na prezydenta RP).

Obecnie Derdziuk pełni funkcję pierwszego wiceprezesa Banku Pocztowego. Sprawował tę funkcję już wcześniej, przed powołaniem do kancelarii premiera Tuska.

mkg/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane