• rozwiń

Rząd zajmie się zmianami w rozliczaniu VAT

Foto: PAP/Tomasz Gzell Foto: Posiedzenie rządu z lekkim opóźnieniem

W środę odbędzie się zaległe posiedzenie rządu. Premier i ministrowie zajmą się między innymi zmianami w rozliczaniu podatku VAT i zmianami w przepisach dotyczących emerytur.

Posiedzenie rządu przeniesiono z wczoraj na dziś w związku z udziałem premiera we wtorkowym posiedzeniu Sejmu, na którym odbyło się pierwsze czytanie projektu budżetu na 2013 rok.

Na środowym posiedzieniu rząd zajmie się m.in. propozycją zmian w rozliczaniu podatku VAT przygotowaną przez resort gospodarki. Założenia do projektu ustawy zakładają zniesienie obowiązku zapłaty podatku VAT przez tak zwanego małego podatnika w przypadku nieotrzymania przez niego płatności za dostarczony towar lub usługę, jeżeli jego kontrahentem jest podatnik VAT.

Ministrowie zajmą się też projektem zmian w przepisach w związku z podwyższeniem wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Nowelizacja ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, która wprowadziła rozwiązania polegające na stopniowym podwyższaniu wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do jednakowego poziomu 67 lat uchwalona została w maju. W życie wejdzie 1 stycznia 2013 roku.


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane