• rozwiń

Temat: Rząd Donalda Tuska

Rząd zajmie się budżetem. Potrzebuje na to dwóch dni

Premier Tusk o deflacji, która zmniejsza wpływy do budżetu Odtwórz: Premier Tusk o deflacji, która zmniejsza wpływy do budżetu
Premier Tusk o deflacji, która zmniejsza wpływy do budżetu "Źródło: tvn24"

Rząd we wtorek ma m.in. rozpocząć omawianie projektu budżetu na 2015 rok, a także zająć się propozycją organizacyjnego połącznia urzędów i izb skarbowych oraz zmianami w zasiłkach chorobowych celników.

Ministrowie zajmą się projektem ustawy budżetowej we wtorek, ale - jak zaplanowano - zakończenie prac ma nastąpić na specjalnym posiedzeniu w środę.

Szczegóły budżetu

Jak już pisaliśmy, projekt przyszłorocznego budżetu przewiduje wzrost PKB w wysokości 3,4 proc. i średnioroczną inflację w wysokości 1,2 proc.

Zgodnie z założeniami polska gospodarka w przyszłym roku wzrośnie o 3,4 proc., po wzroście o 3,3 proc. w tym roku. Eksport w 2015 r. powinien być wyższy o 5,4 proc., po takim samym wzroście w bieżącym roku. Import wzrośnie o 6,4 proc., po wzroście o 6 proc. w 2014 r.

W dokumencie przyjęto, że przeciętne wynagrodzenie brutto w gospodarce wyniesie 3 tys. 959 zł, a w sektorze przedsiębiorstw 4 tys. 185 zł. Założono, że w gospodarce będzie zatrudnionych 9 mln 754 tys. osób, z tego 5 mln 591 tys. osób w sektorze przedsiębiorstw. Stopa bezrobocie na koniec przyszłego roku ma wynieść 11,8 proc.

Ministrowie mają we wtorek zająć się też projektem zmian w ustawie o Służbie Celnej oraz w ustawie o urzędach i izbach skarbowych.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane