• rozwiń
  • WIG20 2185.38 -0.99%
  • WIG30 2484.40 -1.00%
  • WIG 58024.57 -0.72%
  • sWIG80 11646.87 +0.32%
  • mWIG40 3795.91 -0.36%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:23

Dostosuj

Rząd sprzeda swoje ośrodki wypoczynkowe

Kompletnie nie rozumiem swoich poprzedników, dlaczego nie doprowadzili do sprywatyzowania rządowych ośrodków wczasowych - mówi Donald Tusk. Premier zapowiada, że dla jego rządu będzie to "kwestia tygodni".

W ocenie premiera, sprywatyzowanie rządowych ośrodków wczasowych będzie stanowić "samą przyjemność", gdyż nie będzie wiele kosztowało, a będzie realizacją jednej z wyborczych obietnic.

- To nie będzie szczególna strata. Zlikwidowanie tych ośrodków uszczupli i tak martwe już przywileje urzędników - ocenia Tusk.

Odnosząc się do spostrzeżenia dziennikarzy, że wiele poprzednich ekip również zapowiadało prywatyzację takich ośrodków, premier podkreślił, że nie znajduje usprawiedliwienia, dlaczego te obietnice nie zostały spełnione. - To przecież praktycznie nic nie kosztuje. Być może godzi to w czyjś interes, jednak jest to wąska klasa polityczna - ocenił premier.

Tusk powiedział również, że już zlecił ewidencję rządowych ośrodków wypoczynkowych. - Ma to być zrobione, by w najbliższym czasie uszczuplić ich liczbę. Mówiąc o najbliższym czasie, mam na myśli tygodnie, a nie lata - deklaruje.

Jednym z ośrodków będących w posiadaniu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jest malowniczo położone Grodno koło Międzyzdrojów (na fotografii u góry).


tea

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane