• rozwiń
  • WIG20 2324.21 +0.38%
  • WIG30 2675.13 +0.38%
  • WIG 60527.98 +0.25%
  • sWIG80 11893.09 -0.38%
  • mWIG40 4108.62 -0.02%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Rząd sprywatyzuje przez internet

Rząd sprywatyzuje przez internet
Foto: sxc.hu Foto: Rząd sprzeda akcje Skarbu Państwa przez internet

Należące do Skarbu Państwa akcje będą mogły być sprzedawane w aukcjach elektronicznych - wynika z rozporządzenia, które przyjął we wtorek rząd. Takie rozwiązanie ma ułatwić proces prywatyzacji państwowych firm.

"Takie rozwiązanie otwiera nowe możliwości w procesie prywatyzacji, bo pozwala nie tylko na szersze dotarcie z ofertą prywatyzacyjną do różnych podmiotów, ale również powoduje większą jawność i przejrzystość postępowań" - czytamy w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu.

Zgodnie z rozporządzeniem aukcja elektroniczna będzie prowadzona przez komisję powołaną przez ministra Skarbu Państwa. Do jej obowiązków należeć będzie m.in. przyjęcie i weryfikacja zgłoszeń, otwarcie aukcji oraz ogłoszenie o miejscu i terminie podpisania umowy sprzedaży akcji. Obsługą techniczną (np. podawaniem ceny wywoławczej i przyjmowaniem zgłoszeń) będzie zajmował się wybrany podmiot zewnętrzny.

Zapowiedź wprowadzenia takich rozwiązań przekazał min. Aleksander Grad na początku lipca. Jego resort podał wtedy listę 68 firm, które miałby zostać sprzedane tą drogą. Nie było na niej największych państwowych firm, których prywatyzację zapowiedziano później.

bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane