• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Rząd sprawdzi i powie, kto wylosuje milionerów

Rząd sprawdzi i powie, kto wylosuje milionerów
Foto: TVN24 Foto: Przetarg w TS pod lupą

Być może to afera hazardowa sprawiła, że rząd nie chce żadnych niedomówień, jeśli chodzi o gry losowe. Resort skarbu ogłosił właśnie, że obejmie przetarg na nowego operatora gier liczbowych dla Totalizatora Sportowego "specjalnym nadzorem", a umowa nie będzie objęta klauzulą poufności.

Obecnie usługi dla TS świadczy międzynarodowa firma G-TECH, jedna z największych na świecie w tej branży. Umowa ze spółką kończy się jednak 30 listopada 2011, ale przetarg na nowego operatora losowań rozpocznie się jeszcze w tym roku.

- Minister skarbu będzie sprawował specjalny nadzór nad wyborem operatora gier liczbowych i systemów towarzyszących dla Totalizatora Sportowego - zapowiedział rzecznik ministerstwa skarbu państwa Maciej Wewiór. Uchwały zarządu Totalizatora Sportowego związane z poszczególnymi etapami przyszłego przetargu będą wymagały zgody ministra skarbu.

Nic do ukrycia

To jednak nie wszystko. Cała transakcja ma się odbywać niejako przy otwartych drzwiach. Resort podał bowiem także, że umowa z potencjalnym operatorem nie będzie objęta klauzulą poufności. Spółka będzie musiała przedstawiać ministrowi skarbu dwa razy w miesiącu raporty z przebiegu prowadzonego postępowania. Ponadto Totalizator Sportowy będzie musiał wystąpić o opinię do ministra finansów przed zawarciem ostatecznej umowy.

Totalizator Sportowy jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Realizuje monopol państwa w zakresie gier liczbowych, loterii pieniężnych, wideoloterii i gry telebingo.

mkg//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane