• rozwiń
  • WIG20 2154.34 +0.27%
  • WIG30 2438.97 +0.30%
  • WIG 56734.02 +0.15%
  • sWIG80 11447.16 -0.27%
  • mWIG40 3615.69 +0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:17

Dostosuj

Rząd raczej podniesie deficyt, a nie podatki?

Rząd raczej podniesie deficyt, a nie podatki?
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Będzie większy deficyt?

Rząd szykuje się do nowelizacji ustawy budżetowej. Wiadomo już, że w obecnej sytuacji gospodarczej zaplanowany na 18,2 mld zł deficyt będzie niemożliwy do utrzymania. I chociaż to ostatnia rzecz, którą chce zmienić rząd, to - jak mówi w TVN CNBC Biznes wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch - jego podwyższenie jest brane pod uwagę.

- Jeśli chodzi o zmiany w zakresie systemu podatkowego, musza one być dokonywane z dużym wyprzedzeniem, z rozwagą i na pewno w tej chwili ich nie przewidujemy. Sądzę ze sytuacja jest taka, że z pewnością będzie również rozważany projekt niewielkiego powiększenia deficytu - powiedziała Chojna-Duch na antenie TVN CNBC Biznes.

Dodała, że rząd poszukuje źródeł finansowania ubytków we wpływach, które wynikają ze spowolnienia gospodarczego.

Podkreśliła też, że niski deficyt jest dobrym znakiem rozpoznawczym Polski na świecie. - Polski deficyt w świecie świadczy o naszej wiarygodności, jako kraju i z pewnością niski poziom deficytu jest to, co nas wyróżnia na tle innych krajów europejskich, jak i świata. Z pewnością ta nasza pozycja nam odpowiada - dodała.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane