• rozwiń
  • WIG20 2169.71 +0.63%
  • WIG30 2456.59 +0.59%
  • WIG 57131.05 +0.41%
  • sWIG80 11474.04 -0.13%
  • mWIG40 3654.10 +0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:07

Dostosuj

Rząd pochyli się nad pakietem antykryzysowym

Rząd pochyli się nad pakietem antykryzysowym
Foto: Przewodniczący "Solidarności" Janusz Śniadek chce rozmawiać o pakiecie /TVN CNBC Biznes Foto: Janusz Śniadek: Jak dotąd ws. pakietu nie doszło do poważnych negocjacji

Pakiet antykryzysowy, stworzony wspólnie przez pracodawców i związkowców, nie wzbudził wielkiego zainteresowania rządu - narzekają związkowcy. Od uchwalenia 13 postulatów na trudne czasy minął ponad miesiąc. Ostateczne ustalenia w sprawie pakietu mają zapaść w poniedziałek, na posiedzeniu Prezydium Komisji Trójstronnej.

Jak dotąd w sprawie pakietu antykryzysowego nie doszło nawet do poważnych negocjacji między związkowcami a rządem - komentował w TVN CNBC Biznes przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek. Jak przyznał, nie było żadnych rozmów w tej sprawie, a jedynie wstępna wymiana korespondencji.

O pakiecie antykryzysowym w poniedziałek

Rząd zapowiada, że już w najbliższy poniedziałek, na posiedzeniu Prezydium Komisji Trójstronnej mają zapaść ostateczne ustalenia w sprawie pakietu antykryzysowego. Według ministra w kancelarii premiera Michała Boniego, rząd chce, aby pakiet ten jeszcze w kwietniu trafił w formie projektu ustawy do Sejmu.

Co w pakiecie?

Pakiet antykryzysowy to 13 punktów obejmujących zmiany w prawie pracy, zebrane w dokumencie podpisanym w połowie marca przez szefów związków zawodowych i organizacji pracodawców.

Punkty pakietu dotyczą m.in.: elastycznego czasu pracy, zawierania umów na czas określony i zniesienia opodatkowania zapomóg i bonów towarowych dla pracowników. Poza tym w pakiecie znalazł się zapis o dofinansowaniu tzw. bezrobocia technicznego dotykającego firmy, które ze względu na kryzys mają zbyt mało zamówień.

mon/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane