• rozwiń

Rząd odpuścił euro. Będzie po 2012

Rząd odpuścił euro. Będzie po 2012
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Polska przyjmie euro w 20??

Ogłoszona 10 miesięcy temu mapa drogowa mająca doprowadzić Polskę do strefy euro do 2012 roku, ląduje w koszu. W sierpniu rząd opublikuje dokument, w którym będzie nowa strategia, jak i kiedy to zrobić. - Możemy powiedzieć dzisiaj, że to nie będzie rok 2012 - zastrzegł wiceminister finansów Ludwik Kotecki.

- W sierpniu rząd opublikuje ramy strategiczne narodowego planu wprowadzenie euro w Polsce. Będą tam określone nowe warunki wprowadzenia Polski do strefy euro. Możemy powiedzieć dzisiaj, że to nie będzie rok 2012, tak jak zakładała to dziesięć miesięcy temu mapa drogowa przygotowana przez rząd - powiedział, przy okazji senackiej debaty na nowelizacją tegorocznego budżetu Kotecki.

Przepraszamy. Kryzys

Wiceminister wyjaśnił, że obecnie mamy do czynienia z "zupełnie inną sytuacją makroekonomiczną niż ta, która była zakładana jesienią zeszłego roku". Przypomniał, że ze względu na sytuację budżetową, na razie Polska nie spełnia kryterium fiskalnego przystąpienia do strefy euro i że od 7 lipca jesteśmy przez Brukselę objęci procedurą nadmiernego deficytu.

W sierpniu rząd opublikuje ramy strategiczne narodowego planu wprowadzenie euro w Polsce.(...) Możemy powiedzieć dzisiaj, że to nie będzie rok 2012

kotecki o euro

Kotecki podkreślił jednak, że Polska nie jest jedynym europejskim krajem, który w tym roku nowelizuje swój budżet i ma obawy co do przyszłych. - Większość krajów UE ma w tym roku co najmniej jedną nowelizację, niektóre kraje przechodzą nawet drugą nowelizację - powiedział.

Oficjalna deklaracja przed senatorami przedstawiciele Ministerstwa Finansów nie wywołała specjalnej burzy na rynku, bo ten już od dawna się jej spodziewał. Wypowiedziana przed godzina 14 zbiegła się, przypadkowo lub nie, z bardzo chwilowym, choć wyraźnym spadkiem lekko rozchwianych w środę złotego i indeksu WIG20.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane