• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Rząd odłożył gaz na później

Rząd odłożył gaz na później
Foto: TVN24 Foto: Projekt umowy nie zatwierdzony ale gaz z Rosji płynie

Rząd przyjmie później projekt polsko-rosyjskiego porozumienia w sprawie zwiększenia dostaw gazu do Polski - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Wicepremier Waldemar Pawlak, który zapowiadał, że projekt zostanie zatwierdzony we wtorek, przedstawił na posiedzeniu tylko krótką informację na jej temat.

- Wicepremier Waldemar Pawlak przedstawił na wtorkowym posiedzeniu krótką informację na temat porozumienia w sprawie dostaw gazu. W Ministerstwie Gospodarki powstaje obecnie stosowny dokument, który zostanie przyjęty przez Radę Ministrów w późniejszym terminie - powiedziała PAP Izabela Paluch z CIR.

Zgodnie z zapowiedziami wicepremiera, rząd miał zatwierdzić we wtorek projekt polsko-rosyjskiego porozumienia ws. zwiększenia dostaw gazu do Polski. Zostało ono uzgodnione w niedzielę w Moskwie. Zapowiedziano wówczas, że zostanie ono sfinalizowane, gdy umowę operatorską ws. zarządzania gazociągiem jamalskim uzgodnią Gaz-System i EuRoPol Gaz, co nastąpiło w poniedziałek.

Dodatkowe dostawy gazu rządy Polski i Rosji negocjują już od ubiegłego roku. Chodzi o zwiększenie dostaw o ok. 2 mld m sześc. do ponad 10 mld m sześc. rocznie po tym, jak na początku ubiegłego roku surowiec do Polski przestał przesyłać rosyjsko-ukraiński pośrednik RosUkrEnergo.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane