• rozwiń

Rząd obiecuje pracę dla 150 tys. Greków

Rząd obiecuje pracę dla 150 tys. Greków
Foto: TVN24 Foto: Grecy do pracy

Rząd Grecji zapowiedział, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2012 roku stworzy ok. 150 tys. miejsc pracy i wzmocni programy pomocy społecznej. Ma to złagodzić skutki kryzysu gospodarczego, w tym bardzo wysokiego bezrobocia w tym kraju. W program, oprócz rządu, włączą się władze lokalne oraz grecki Kościół prawosławny. Koszt projektu ma wynieść ok. 900 mln euro.

Kryzys i bezrobocie dotknęły tysiące rodzin, które stają przed ogromnymi wyzwaniami (...). Obowiązkiem rządu jest udzielić tym osobom wsparcia i umocnić solidarność społeczną

Lukas Papademos, premier Grecji

- Kryzys i bezrobocie dotknęły tysiące rodzin, które stają przed ogromnymi wyzwaniami (...). Obowiązkiem rządu jest udzielić tym osobom wsparcia i umocnić solidarność społeczną - powiedział premier Lukas Papademos.

Nowe stanowiska powstaną w zakresie prac na rzecz lokalnych społeczności. Władze samorządowe otrzymają środki na zatrudnianie osób obecnie pozostających bez pracy, w tym ok. pięciu tys. osób w wieku od 55 do 64 lat.

850 tys. Greków bez pracy

W zamian za międzynarodowe pożyczki ratujące kraj przed bankructwem, Grecja zobowiązała się do daleko idących posunięć oszczędnościowych. Tyle, że jak wskazują komentatorzy, działania te przyczyniły się do pogłębienia recesji i wywindowały wskaźnik bezrobocia do 17,5 proc. (stan na październik 2011 roku - red.). Oznacza to, że bez pracy pozostaje obecnie ponad 850 tys. aktywnych zawodowo Greków.

mkg//kdj/m

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane