• rozwiń

Rząd obiecuje komputerową rewolucję

Rząd obiecuje komputerową rewolucję
Foto: sxc.hu Foto: MSWiA: Polska będzie zinformatyzowana

Polska obejmując za trzy lata prezydencję w Unii Europejskiej chce pochwalić się... informatyzacją, a jednym z naszych głównych haseł ma być rozwój społeczeństwa informacyjnego - zapowiada "Puls Biznesu". MSWiA obiecuje, że zainwestuje w komputeryzację 14 miliardów złotych.

- Jeśli wydamy efektywnie te pieniądze, odmienimy obraz Polski - zapowiada odpowiedzialny w resorcie za informatyzację wiceminister Witold Drożdż. Obiecuje, że w drugiej połowie tego roku pełn parą ruszą prace nad wszystkimi dużymi kluczowymi projektami rządowymi, współfinansowanymi z funduszy unijnych. Najważniejsze to Rejestr Usług Medycznych, e-podatki, e-PUAP (platforma usług publicznych), Pl.ID (nowy dowód osobisty) czy projekty związane z katastrem.

Jak, według urzędników z MSWiA, będzie się żyło Polakom jeśli projekty się powiodą? Rejestr Usług Medycznych ma wyeliminować oszustwa i wyłudzenia w systemie opieki zdrowotnej. System nowych dowodów osobistych ma uporządkować rejestry państwowe, w których roi się obecnie od błędów. A przygotowywany system E-podatki ma dać nam możliwość rozliczania się z fiskusem przez internet.

Witold Drożdż zapowiada, że na koniec czerwca MSWiA zaprezentuje strategię rozwoju społeczeństwa informacyjnego, która posłuży też do aktualizacji planu informatyzacji państwa.

pra

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane