• rozwiń

Temat: Rosja

Rząd Niemiec: negocjacje ukraińsko-rosyjskie nie dobiegły jeszcze końca

Dostawy gazu z Rosji do Ukrainy wstrzymane Odtwórz: Dostawy gazu z Rosji do Ukrainy wstrzymane
Foto: PAP Foto: Rosja zaprzestała dostaw gazu na Ukrainę | Video: Dostawy gazu z Rosji do Ukrainy wstrzymane

- Nie uważamy negocjacji za fiasko, stoimy na stanowisku, że rozmowy (ukraińsko-rosyjskie) nie zostały jeszcze zakończone – odniósł się do odłączenia gazu Ukrainie przez rosjan, zastępca rzecznika rządu Georg Streiter.

Berlin liczy na dalszą mediację komisarza UE ds. energii Guenthera Oettingera. Rzecznik MSZ Martin Schaefer potwierdził, że „negocjacje nie dobiegły jeszcze końca”. Obie strony skazane są na to, by ze sobą rozmawiać i dojść do porozumienia – wyjaśnił.

Unijny komisarz ds. energii zapowiedział w poniedziałek w Wiedniu, że nie zamierza rezygnować z zabiegów o porozumienie i że po kolejnych rozmowach sondażowych wznowi trójstronne negocjacje.

Dostawy do Niemiec niezagrożone

Ministerstwo gospodarki Niemiec poinformowało, że dostawy gazu do RFN nie są zagrożone. Nie należy też spodziewać się ograniczenia ilości płynącego z Rosji przez Ukrainę surowca – zapewnił rzecznik resortu gospodarki.

Wcześniej w poniedziałek rosyjski Gazprom wprowadził przedpłaty na dostawy gazu dla Ukrainy w związku z brakiem porozumienia w negocjacjach dotyczących ukraińskiego zadłużenia za wcześniej dostarczony surowiec i nowych dostaw.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane