• rozwiń

"Rząd nie będzie ingerował w rozmowy górników z zarządami"

"Rząd nie będzie ingerował w rozmowy górników z zarządami"
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Postolski: Rząd nie jest stroną w konflikcie górnicy- zarząd i nie zamierza włączać się do niego

Rząd nie jest stroną w konflikcie górnicy - zarząd i nie zamierza włączać się do niego - powiedział w TVN CNBC Biznes Eugeniusz Postolski, wiceminister gospodarki odpowiedzialny za górnictwo.

Trwa górniczy pat. Dziś w Jastrzębskiej Spółce Węglowej odbywa się referendum strajkowe. W środę górnicy z Kompanii Węglowej zdecydują, czy podejmą strajk generalny. Odpowiedzialny w rządzie za górnictwo Eugeniusz Postolski liczy na to, że w JSW nie dojdzie do strajku, a w KW górnicy w końcu porozumieją się z zarządem spółki. Wiceminister stanowczo odrzuca pomysł związków zawodowych, by do negocjacji włączył się rząd. Podkreślił też, że dalszy protest może przyczynić się do upadku Kompanii Węglowej. - Zgodnie z wcześniejszymi prognozami Kompania miała zakończyć rok na małym "plusie". Strajk "zjadł" ten zysk. Jeśli protesty się przedłużą mogą doprowadzić Kompanię do bankructwa - mówił Postolski.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane