• rozwiń

Rząd dołoży 2 tys. funtów do auta?

Rząd dołoży 2 tys. funtów do auta?
Foto: landrover.pl Foto: Brytyjczycy chcą zwiększyć sprzedaż nowych aut

Kolejny rząd chce dopłacać swoim obywatelom do wymiany starego auta na nowe. Pomysł, który świetnie sprawdził się w Niemczech, chcą teraz zastosować Brytyjczycy.

Jak donosi BBC pomysł wprowadzenia specjalnej premii w wysokości 2 tysięcy funtów za oddanie na złom starego samochodu i kupno nowego jest bardzo bliski realizacji. Rząd w Londynie zamierza w ten sposób pobudzić koniunkturę w branży motoryzacyjnej.

Podobny mechanizm wprowadzony w Niemczech spowodował radykalny wzrost popytu na nowe samochody. W efekcie Berlin potroił pulę środków przeznaczonych na program i przedłużył czas jego działania. Analogiczne mechanizmy pobudzania koniunktury uruchomiono też we Francji i Włoszech.

Według brytyjskich mediów szczegóły planu poznamy już 22 kwietnia. Gabinet Gordona Browna zdecyduje się na wprowadzenie premii, bo sprzedaż aut w Wielkiej Brytanii dramatycznie spadła. W efekcie wiele brytyjskich fabryk czasowo zawiesza produkcję, a wielu ich pracowników traci pracę.

bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane