• rozwiń
  • WIG20 2235.52 -0.59%
  • WIG30 2531.97 -0.67%
  • WIG 58816.98 -0.55%
  • sWIG80 11572.11 -0.16%
  • mWIG40 3758.82 -0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Rząd będzie zachęcać do kupowania nowych aut

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Rząd chce skłonić społeczeństwo do kupowania nowszych samochodów. Prace nad odpowiednimi przepisami zapowiedział wicepremier Janusz Piechociński - informuje "Polskie Radio".

Wicepremier i minister gospodarki stwierdził, że Polska musi zmierzyć się z problemem starzejących się samochodów. Według Piechocińskiego średni wiek polskiego auta to 14 lat.

Będą zachęcać

Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego i resortu gospodarki zapowiedział prace rządu nad rozwiązaniami, które będą wspierać kupno nowszych aut i zniechęcać do kupowania starych maszyn. Projektem mają zająć się ministerstwa: środowiska oraz infrastruktury i rozwoju.

Piechociński przyznał, że wszystkie dotychczasowe próby wprowadzenia takich rozwiązań były nieudane. Polityk zastrzegł, że ewentualne regulacje nie będą wymierzone w żadną grupę społeczną. Dodał również, że nie zamierza walczyć ze wszystkimi używanymi samochodami.

Pełny VAT

Wicepremier zapowiedział również, że wkrótce przedsiębiorcy znów będą mogli odliczyć pełny podatek VAT od wszystkich służbowych aut. Byłoby to możliwe, gdyby Komisja Europejska zdjęła z Polski procedurę nadmiernego deficytu.

W 2012 roku do Polski przywieziono ponad 700 tysięcy używanych samochodów, głównie z zachodniej Europy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane