• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Rydzyk dostanie pieniądze mimo błędów we wniosku

Rydzyk dostanie pieniądze mimo błędów we wniosku
Foto: TVN24 Foto: O. Rydzyk dostanie pieniądze na odwierty

W wyniku kontroli dotyczącej przyznania dotacji dla fundacji "Lux Veritatis" na poszukiwanie złóż wód geotermalnych stwierdzono szereg uchybień - poinformowało ministerstwo środowiska. Uchybienia są jednak drobne, fundacja i tak dostanie pieniądze - mówią specjaliści, którzy badali sprawę.

- Umowa zawarta między Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska a fundacją ma charakter cywilno-prawny i jest wiążąca. Oznacza to, że fundacja otrzyma pieniądze, a konsekwencje mogą być wyciągnięte jedynie w stosunku do pracowników funduszu - powiedział minister środowiska Macie j Nowicki.

Wiceminister i Główny Geolog Kraju Henryk Jacek Jezierski wyjaśnił, że uchybienia nie miały takiego charakteru, aby konieczne było uchylenie koncesji.
- Były jakieś drobne uchybienia polegające choćby na tym, że rozesłano zawiadomienia do większej liczby stron postępowania niż to wynika z prawa. Natomiast w żadnej mierze nie wpływa to na to, żeby ta koncesja była - powiedział Jezierski.

Związana z o. Tadeuszem Rydzykiem "Lux Veritatis" na poszukiwanie złóż wód geotermalnych na terenie Torunia ma dostać 27 mln zł. Minister uważa, że będzie to najdroższe poszukiwanie badawcze, jakie do tej pory przeprowadzono w Polsce. Podobny odwiert na terenie Gostynina ma kosztować 14 mln zł. Jednak - jak zaznaczył minister - w przypadku odwiertów geologicznych nie można porównywać wydatków m.in. z uwagi na różną głębokość złóż i zastosowane technologie.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane