• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Ryanairem na stojąco?

Ryanairem na stojąco?
Foto: TVN24 Foto: Ryanairem na stojąco?

Właściciel linii Ryanair nie przestaje oszczędzać - i zadziwiać. Najnowszy pomysł to podróż samolotem... na stojąco. Jak donosi brytyjski "Daily Mail", prezes irlandzkiego przewoźnika Michael O'leary wylicza, że dzięki takiemu rozwiązaniu do samolotów zmieści o 30 procent więcej pasażerów.

Irlandzkie linie już zwróciły się do firmy Boeing o zaprojektowanie samolotów z miejscami stojącymi. Według Ryanaira nawet przy umieszczeniu w maszynie miejsc stojących możliwe jest spełnienie norm bezpieczeństwa. Pasażerowie mają podpierać się o niewielkie stołki, do których będą przymocowane pasy bezpieczeństwa.

Obniżka na stojąco

Ryanair czeka na zatwierdzenie swego pomysłu przez Irlandzkie władze transportu lotniczego. Wprowadzenie lotów na stojąco ma zmniejszyć koszty o 20 procent. Skorzystać mają też pasażerowie, bo Ryanair zapowiada obniżenie cen biletów na miejsca stojące.

To nie jedyne nowe propozycje drugiego największego przewoźnika w Europie, które mają obniżyć koszty. Prezes linii Ryanaira planuje między innymi rezygnację z odpraw bagażu, który pasażerowie mają sami zanosić do samolotu. Inną kontrowersyjną propozycją jest zamiar wprowadzenia jednofuntowej opłaty za skorzystanie z toalety w samolocie.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane