• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

Ruszają "Biznesowe Oscary". Do końca stycznia - zgłaszanie kandydatur

Foto: PAP/Tomasz Gzell Foto: Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta zostaną przyznane po raz trzeci

Startuje III edycja konkursu o Nagrodę Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, zwanej też "Biznesowymi Oscarami". - Poszukujemy ludzi wyjątkowych, którzy mogą inspirować innych. Tak jak robił to mój mąż – mówi Aldona Wejchert, członkini Kapituły. Zwycięzców w trzech kategoriach - "Sukces", "Wizja i innowacje" oraz "Działalność społeczna" - poznamy 15 maja 2014 r.

Kandydatów do nagrody, do końca stycznia 2014 r. będzie zgłaszać ponad 500 opiniotwórczych instytucji - banków, firm doradczych, jednostek samorządowych i naukowych oraz mediów. Następnie 20-osobowa Kapituła Nagrody wyłoni trzech nominowanych w każdej z kategorii.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 15 maja 2014 roku, która, jak co roku, będzie transmitowana na żywo przez telewizję TVN24. Każdy z laureatów otrzyma po 100 tys. zł.

- Chcemy, aby idea przedsiębiorczości była powszechna, a zwycięzcy nagrody stali się z czasem tak popularni, jak gwiazdy sportu czy ekranu. Aby swoją pracą i jej efektami skłaniali do naśladowania - szczególnie młodsze pokolenie - wyjaśnia Dariusz Mioduski, Przewodniczący Kapituły Nagrody i Wiceprezes Polskiej Rady Biznesu.

Wyjątkowi i inspirujący ludzie

Wśród laureatów z poprzednich lat znaleźli się ludzie, osiągający sukcesy na różnych polach. Wśród nich są np. prof. Paweł Buszman - kardiolog i biznesmen, ks. Jacek Stryczek - inicjator akcji "Szlachetna Paczka", Wojciech Inglot - twórca kosmetyków Inglot, Wojciech Sobieraj - prezes Alior Banku czy Adam Kiciński - twórca sukcesu polskiej gry komputerowej "Wiedźmin".

- Poszukujemy ludzi wyjątkowych, którzy mogą inspirować innych. Tak jak robił to mój mąż - podkreśla Aldona Wejchert, członkini Kapituły i żona zmarłego w 2009 roku Jana Wejcherta.

Mioduski dodaje: - Szukamy ludzi, którzy pokazują dobitnie, że mimo problemów, barier, przeciwności losu można osiągać swoje cele. Przedsiębiorczość to nie tylko biznes. To postawa ludzi, wyznających te same wartości - w życiu, pracy zawodowej, działalności samorządowej, naukowej, kulturalnej czy społecznej. To życiowa odwaga, otwartość na innych ludzi, chęć tworzenia, dzielenia się, pokonywania własnych słabości. To postawa zasługująca na uznanie i promocję.Jak piszą twórcy nagrody, jej celem jest "(...) promocja niezwykłych osiągnięć i sylwetek laureatów, a przez to dostarczanie motywacji i energii do działania przedsiębiorcom, aktywnym zawodowo Polakom, młodemu pokoleniu. Celem jej przyznawania jest również promocja przedsiębiorczości i pracy jako ważnych, istotnych aktywności w życiu człowieka - wartości samych w sobie."

Dyrektor Teatru Narodowego i członek Kapituły Waldemar Dąbrowski dodaje: - Sukces jest energią. Sukces twój może być źródłem mojej satysfakcji i mobilizacji do działania zakończonego dobrym rezultatem, a to w sumie sprawi, że będziemy lepiej, mądrzej i godniej żyli.

"Wierzyć. Działać. Dawać."

- Motto Nagrody ujęte w słowa "Wierzyć. Działać. Dawać." opisuje stosunek Jana Wejcherta do pracy i życia. Był to człowiek wielkiej pasji i wiary. Powtarzał, że ma wielkie szczęście lubić swoją pracę. Ciężko pracował na swoje sukcesy, które nie przychodziły łatwo - mówi Aldona Wejchert.

- Dzielił się na wiele sposobów: zarażał partnerów i współpracowników entuzjazmem, dzielił się pomysłami i wolnością w zakresie ich realizacji, odpowiedzialnością za efekty. Dzielił się także owocami swej pracy - często bez rozgłosu i poklasku. Tacy właśnie są laureaci tej Nagrody - dodaje wdowa po współzałożycielu i prezydencie Grupy ITI.

WIĘCEJ O JANIE WEJCHERCIE

 

Terminarz III edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta:

- 20 listopada 2013 - 31 stycznia 2014 - przyjmowanie zgłoszeń kandydatów od Instytucji Nominujących
- 2 kwietnia 2014 - ogłoszenie dziewięciu nominacji
- 15 maja 2014 - uroczysta gala finałowa i ogłoszenie zwycięzców w trzech kategoriach

.

 

Dotychczasowi Laureaci Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta:

2013
• Paweł Buszman - American Heart of Poland
• Wojciech Sobieraj - Alior Bank
• Mariusz Andrukiewicz - Stowarzyszenie "Być Razem”
• Rafał Brzoska - Integer.pl S.A

2012
• Wojciech Inglot - Inglot Cosmetics
• Adam Kiciński - CD Projekt Red
• ks. Jacek Stryczek - "Szlachetna Paczka"

.

Kapituła III edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta:

Dariusz Mioduski, Przewodniczący Kapituły
Aldona Wejchert
prof. Leszek Balcerowicz
Waldemar Dąbrowski
prof. Michał Kleiber
Alicja Kornasiewicz
Jerzy Koźmiński
Tomasz Mikołajczak
Zbigniew Niemczycki
Monika Olejnik
Marian Owerko
Jacek Szwajcowski
Paweł Rymarz
Wojciech Pawłowski
Paweł Kastory
Mariusz Walter
Agata Wejchert-Dworniak
Mariusz Andrukiewicz (Laureat 2013)
Rafał Brzoska (Laureat 2013)
prof. Paweł Buszman (Laureat 2013)
Wojciech Sobieraj (Laureat 2013)

.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane