• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Rudy ogon w służbie dzieciom

Rudy ogon w służbie dzieciom
Foto: cybermentors.org.uk Foto: Czekamy na wersję polską

Internet nie zawsze jest miejscem przyjaznym, szczególnie dla dzieci. Dlatego Mozilla we współpracy z organizacją Cybermentors stworzyły specjalną wersję przeglądarki Firefox, dzięki której dzieci mogą kontaktować się w sprawie kłopotliwych treści z wyszkolonymi mentorami.

Gdy dziecko będzie w jakikolwiek sposób nękane - w sieci lub poza nią, czy to przez treść strony czy przez konkretną osobę, wystarczy, że kliknie w znaczek czatu. Młody użytkownik zostanie dzięki temu skierowany na stronę prywatnej rozmowy, gdzie czeka na nią jeden z mentorów organizacji CyberMentors.

- Nie ma znaczenia, jak ważny jest twoim zdaniem problem i czy dotknął Cię w sieci czy poza nią. Cyber-mentorzy są tu po to, by Ci pomóc - piszą na swoje stronie twórcy programu.

Młodzi młodym

Najważniejsze jest to, że w zespole cyber-mentorów znajdują się głównie osoby młode, nawet 13-letnie. - Cyber-mentorzy to młode osoby, które zostały wytrenowane w ich szkołach i są wspierane przez swoich starszych opiekunów z koledżów czy

uniwersytetów - czytamy.

Ideą programu jest bowiem zachęcenie dzieci do interweniowania, gdy dzieje się im coś niedobrego - szczególnie, gdy są napastowane czy molestowane. Chociaż trudno powiedzieć, w jaki sposób - poza radą i filmami instruktażowymi - mentorzy mają im pomóc, idea jest szczytna.

Aby uruchomić opcję (na razie tylko po angielsku) należy pobrać albo specjalną wersję przeglądarki, albo wtyczkę do firefoxa ze strony "cybermentors.org.uk".

W Polsce podobną działalność od kilku lat prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje na stronach internetowych www.dzieckowsieci.pl oraz www.sieciaki.pl.

sm/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane