• rozwiń

RPP: "PKB wzrośnie o 4 proc."

RPP: "PKB wzrośnie o 4 proc."
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Marian Noga spodziewa się 4-procentowego wzrostu PKB w trzecim kwartale

Wzrost PKB w trzecim kwartale wyniesie ponad 4 procent - prognozuje Rada Polityki Pieniężnej. - To najlepszy miesięczny wynik w trzecim kwartale - ocenił w rozmowie z TVN CNBC Biznes członek Rady Marian Noga.

- Jest duża szansa, że wzrost PKB w III kwartale wyniesie między 4 a 4,5 procent - powiedział w rozmowie telefonicznej dla TVN CNBC Biznes prof. Marian Noga z Rady Polityki Pieniężnej. - Jest szansa, że w całym 2008 roku PKB wzrośnie o 5,4 procent, a więc spadek w stosunku do ubiegłego roku byłby tylko o 1 punkt procent - dodał ekonomista.

Członek Rady Polityki Pieniężnej skomentował tym samym dane dotyczące dynamiki produkcji przemysłowej we wrześniu. Ocenił, że jest to najlepszy miesięczny wynik w trzecim kwartale.

Zmiany stóp procentowych mało prawdopodobne

Główny Urząd Statystyczny poinformował w piątek, że produkcja przemysłowa we wrześniu 2008 roku wzrosła o 7 procent w stosunku do roku ubiegłego. Zdaniem Nogi, obecna sytuacja na rynku finansów sprzyja "neutralnemu podejściu w polityce pieniężnej".

- Uważam, że powinniśmy przejść do nastawienia neutralnego - przekonywał Noga. - Nastawienie neutralne nie wskazuje na jakieś ruchy w polityce monetarnej, a więc prawdopodobieństwo zmian stóp procentowych jest niewielkie - dodał.

eq /el

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane