• rozwiń

RPP obetnie stopy procentowe?

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Rada Polityki Pieniężnej nie przyjęła wniosków o cięcie stóp procentowych o 50 i o 25 punktów bazowych we wrześniu. Jednak większość członków RPP uznała, że w najbliższym czasie prawdopodobnie będzie uzasadnione dostosowanie poziomu stóp.

Rada Polityki Pieniężnej informuje, że za obniżeniem stóp przemawia słaba koniunktura w kraju i na świecie, a także brak presji cenowej.

Za obniżką

W środę prof. Elżbieta Chojna-Duch z RPP na antenie TVN24 Biznes i Świat stwierdziła, że "to już nie tyle ostatni moment, ile opóźnienie" w obniżaniu stóp procentowych. Jej zdaniem obniżka stóp powinna być dokonana wcześniej.

- Wydaje mi się, że w najbliższym czasie jest ona konieczna. Moja propozycja to 50 punktów. To taka wstępna propozycja. Później powinniśmy oczekiwać, co dalej z sytuacją na Ukrainie i czy Rosja otworzy swój rynek dla polskich towarów, i jak będą się kształtowały ceny energii na świecie. Jednorazowo zatrzymałabym się na 50 punktach i obserwowała sytuację. Być może stworzymy pewien cykl obniżek, bądź zatrzymamy się na jakimś pułapie - oceniła Chojna-Duch.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane