• rozwiń
  • WIG20 2321.41 +0.64%
  • WIG30 2656.21 +0.41%
  • WIG 60192.60 +0.36%
  • sWIG80 11866.81 -0.10%
  • mWIG40 4016.05 -0.51%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Rozśpiewany Google

Google - od dawna już nie tylko najsłynniejsza wyszukiwarka internetowa - udostępniło w czwartek nową usługę: OneBox. Dzięki niej użytkownicy mogą wyszukiwać, słuchać i kupować utwory muzyczne przez internet. Serwis działa na razie tylko w USA.

Od czwartku w wynikach wyszukiwania Google dla USA znajdują się linki do krótkich podglądów utworów muzycznych, które dostarcza Lala.com oraz MySpace (właściciel iLike). Linki są oznaczone małymi ikonkami z symbolem "play", których kliknięcie powoduje otworzenie okienka z odtwarzaczem, w którym jest także przycisk umożliwiający zakupienie piosenki.

Znalezienie utworu jest możliwe po wpisaniu jego tytułu, tytułu albumu, nazwy twórcy lub fragmentu tekstu.

Piosenka z misją

Nowa funkcja jest elementem inicjatywy Universal Search ogłoszonej przez Google w 2007 roku. Wtedy to Google postawiła sobie za cel umieszczenie w wynikach wyszukiwania wyników z różnych kategorii (strony WWW, filmy, obrazki, mapy).

OneBox ma jednak nie tylko usprawniać wyszukiwanie, ale przyczyniać się także do promowania takich źródeł muzyki, które oferują sprzedaż online i umożliwiają artystom otrzymanie wynagrodzenia. Kooperanci Google'a liczą, że wsparcie giganta będzie miało wpływ na nawyki internautów i ograniczenie piractwa.

mkg/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane