• rozwiń
    • WIG20 2188.20 +0.70%
    • WIG30 2521.46 +0.73%
    • WIG 56753.79 +0.71%
    • sWIG80 11547.10 +0.62%
    • mWIG40 3939.78 +0.74%

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-24 17:15

Dostosuj

"Rozrabiaka" z Wall Street dotarł do Polski

"Rozrabiaka" z Wall Street dotarł do Polski
Foto: TVN24 Foto: Siedziba Goldman Sachs w Nowym Jorku

Kontrowersyjny gigant inwestyctjny - bank Goldman Sachs otworzył oddział w Warszawie. Bank, posądzany m.in., o zatajanie swoich strat czy długów Grecji, uważa stolicę Polski za ważne centrum finansowe regionu Europy Środków-Wschodniej.

- Uważamy, że Polska, a w szczególności Warszawa, jest bardzo ważnym centrum finansowym całego regionu. Obecnie Polska i jej system finansowy są dojrzałe, osiągają poziom odpowiadający standardom międzynarodowym, co czyni z Warszawy jedno z wiodących centrów finansowych Europy - powiedział Dr Alexander Dibelius, odpowiedzialny w Goldman Sachs za Niemcy, Austrię, Europę Środkowo-Wschodnią i Rosję. Jak dodał, celem banku jest czołowa pozycja na rynku bankowości inwestycyjnej w Polsce.

- Postrzegamy Polskę jako strategiczny rynek. Otwarcie biura w Warszawie to kolejny kamień milowy w naszych staraniach, by pogłębiać relacje z naszymi klientami w tym regionie. Mamy nadziej, że warszawskie biuro stanie silnym punktem Goldman Sachs i przyczyni się do dalszego rozwoju naszego banku jako międzynarodowej organizacji - mówił Dibelius.

Ciemna strona giganta

Goldman Sachs to jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie. W ostatnich miesiącach ściągnął jednak na siebie falę krytyki. Bank był posądzany m.in. o "nakręcanie kryzysu" przez wprowadzanie w błąd swoich klientów, m.in. w kwestii sytuacji finansowej Grecji, z czego oczyścił się sumą pół mld dol, czy zatajanie swojego zadłużenia.

Warszawski oddział Goldman Sachs będzie świadczył usługi w zakresie gwarantowania objęcia emisji akcji i papierów dłużnych, oferował doradztwo w zakresie bankowości inwestycyjnej oraz wybrane usługi z zakresu zarządzania aktywami.

mkg

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane