• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Temat: Firmy komputerowe

Rozpad Ukrainy? Kiedy na wschód ruszy pomoc? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Znów niespokojnie na Ukrainie. Dojdzie do separacji Krymu? Odtwórz: Znów niespokojnie na Ukrainie. Dojdzie do separacji Krymu?
Foto: Reuters/Agencja Forum | Video: TVN24 BiS Foto: Możliwa separacja Krymu i gotowość bojowa rosyjskich wojsk - m.in. o tym będzie mowa w środę w TVN24 Biznes i Świat | Video: Znów niespokojnie na Ukrainie. Dojdzie do separacji Krymu?

W wydaniu specjalnym TVN24 Biznes i Świat na żywo relacjonujemy wydarzenia z Ukrainy. W Symferopolu i Sewastopolu doszło do protestów prorosyjskich organizacji, które domagają się separacji Krymu. Władimir Putin nakazał sprawdzić bojową gotowość rosyjskich wojsk.

Władimir Putin polecił sprawdzenie gotowości bojowej sił zachodniego i centralnego okręgów wojskowych, a także niektórych rodzajów wojsk.

Konflikt zbrojny?

Zgodnie z poleceniem prezydenta Putina dzisiaj o godz. 14.00 (godz. 11 czasu polskiego) bez uprzedzenia ogłoszono alarm bojowy m.in. w wojskach Zachodniego Okręgu Wojskowego.

Na Krymie, gdzie stacjonuje rosyjska Flota Czarnomorska w Sewastopolu i Symferopolu doszło do protestów prorosyjskich organizacji, które domagają separacji Krymu. Na antenie TVN24 Biznes i Świat zapytamy ekspertów, czy na Ukrainie może dojść do interwencji zbrojnej i czy groźby separacyjne są realny.

Na antenie TVN24 Biznes i Świat gościli m.in. dr Robert Rajczyk, politolog z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, Andrzej Załucki, były ambasador Polski w Moskwie i historyk prof. Ryszard Tomczyk z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Będzie rząd?

Tymczasem Ukraina wciąż czeka na nowy rząd. Jego skład ma być ogłoszony dzisiaj. Jaki do tego scenariusz może napisać Rosja? Czy będzie grać na podział Ukrainy? Pytaliśmy o to Piotra Maciążka z portalu defence24.pl.

Wieczorem wydarzenia na Ukrainie analizowali eksperci w programie "Świat".

W programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat gościli m.in. Andrzej Szeptycki z Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, Andrzej Raczko, członek zarządu NBP, czy prof. Igor Hałgida, historyk z Uniwersytetu Gdańskiego i członek Związku Ukraińców w Polsce.

Podsumowanie dnia

W programie "24 godziny" widzowie dowiedzą się jak teoretycznie może wyglądać interwencja zbrojna na Krymie. Na ten temat Katarzyna Werner będzie rozmawiać z Wojciechem Łuczakiem – wydawcą magazynu Raport WTO. Natomiast o tym jakie wyzwania stoją przed nowym rządem Ukrainy i jak ten kraj może poradzić sobie z wizją bankructwa opowie Jacek Piechota - Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane