• rozwiń

Rozliczenie przez internet? Lepiej dziś

Rozliczenie przez internet? Lepiej dziś
Foto: sxc.hu Foto: E-PIT lepiej rozliczyć dziś

Lepiej nie zwlekać i nie odkładać rozliczenia na ostatnią chwilę. By "bezpiecznie" złożyć PIT przez internet, lepiej zrobić to w czwartek. Podatnicy, którzy poczekają z tym do piątku muszą się liczyć, że ich e-zeznanie może nie dotrzeć do urzędu skarbowego w ustawowym terminie. A ten mija właśnie 30 kwietnia.

Jak przypomina "Dziennik Gazeta Prawna", fiskus ma 24 godziny na wystawienie podatnikowi urzędowego potwierdzenia odbioru (UPO), choć z reguły trwa to kilka minut.

Jeśli podatnik nie otrzyma UPO w ciągu 24 godzin, może jeszcze złożyć PIT w tradycyjny sposób - wysłać pocztą lub złożyć bezpośrednio w urzędzie. Jeśli zaś wypełni e-PIT 30 kwietnia - pozbawia się takiej możliwości.

MF: Tylko kilka minut

Złożyć e-PIT można korzystając z programu dostępnego na stronie www.e-deklaracje.gov.pl. Znajduje się tam instrukcja "krok po kroku", jak wypełnić poprawnie PIT.

"Dzięki temu wypełnienie formularza i przesłanie go bezpośrednio do urzędu skarbowego potrwa tylko kilka minut. Program jest bezpieczny i całkowicie darmowy - zapewnia Ministerstwo Finansów w komunikacie.

Jak informował resort jeszcze kilka dni temu, wysyłanie PIT przez internet cieszy się coraz większą popularnością. Do tej pory z możliwości elektronicznego złożenia PIT-37 za 2009 rok skorzystało ponad 200 tys. osób, z czego prawie 190 tys. bez kwalifikowanego e-podpisu.

//kdj/k

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane