• rozwiń
  • WIG20 2192.71 -1.13%
  • WIG30 2492.68 -1.09%
  • WIG 57980.44 -0.93%
  • sWIG80 11578.67 -0.15%
  • mWIG40 3796.67 -0.63%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Rozlicz z nami darowiznę

Rozlicz z nami darowiznę
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: TVN CNBC Biznes rozlicza darowiznę

Przekazaliśmy jakieś pieniądze fundacji lub lokalnej parafii? - Pamiętajmy, że możemy odliczyć to potem od podatku. Jak to zrobić mówił na antenie TVN CNBC Biznes w podatkowym cyklu "Twój brat PIT" Marek Jarocki, menedżer w Dziale Doradztwa Podatkowego firmy Ernst & Young.

- Darowizny na rzecz organizacji pożytku publicznego można odliczyć od dochodu. Może to być zarówno gotówka, jak i konkretna rzecz, tyle, że wtedy musimy dysponować jej wyceną - mówił w TVN CNBC Biznes Marek Jarocki. Podkreślił, że odliczenie z tytułu darowizny nie może przekroczyć sześciu proc. naszego dochodu. Bardzo ważne jest zaznaczenie w naszej deklaracji, kto został przez nas obdarowany. Ekspert pokazał też, jak dokonywać rozliczenia samodzielnie lub z małżonkiem.

Zadzwoń, napisz - odpowiemy

Na pytania telewidzów i internautów dotyczące rozliczenia się z fiskusem odpowiadał też Andrzej Dmowski, menedżer w dziale doradztwa podatkowego BDO Numerica. Najczęstsze pytania dotyczyły wspólnego lub indywidualnego rozliczania zysków z inwestycji giełdowych, dochodów osiągniętych za granicą. Ekspert odpowiadał też na pytania podatników samotnie wychowujących dziecko.

Pytania dotyczące wypełniania rocznych zeznań podatkowych można przesyłać do naszych ekspertów na adres PIT@tvn.pl. Więcej rozmów ze specjalistami o podatkach można znaleźć na stronie telewizji TVN CNBC Biznes www.tvncnbc.pl.

mkg/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane