• rozwiń
  • WIG20 2146.60 -0.62%
  • WIG30 2429.22 -0.57%
  • WIG 56577.52 -0.56%
  • sWIG80 11451.99 +0.05%
  • mWIG40 3598.84 -0.84%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:00

Dostosuj

Rowerzyści też chcą premii za złomowanie

Rowerzyści też chcą premii za złomowanie
Foto: TVN24 Foto: Za złomowanie rowerów także premia?

Niemieckie urzędy otrzymują każdego dnia około 10 tysięcy wniosków w sprawie premii za złomowanie starych samochodów. Teraz grozi im paraliż: ze swoimi pismami zaczynają się zwracać także rowerzyści, a każdy domaga się po 2500 euro dopłaty.

Niemieccy rowerzyści szansy na wypłatę nie maja, ale w ten sposób protestują przeciwko polityce rządu, który "widzi tylko samochody".

Wzór stosownego pisma każdy może znaleźć na internetowej stronie organizacji zwolenników ekologicznej komunikacji - Verkehrsclub Deutschland. "Chcę zezłomować mój stary rower i nabyć nowy. W związku z tym wnoszę o wypłacenie dopłaty w wysokości 2500 euro" - dokładnie tak jak w przypadku samochodów.

Jest też drugi, bardziej rozbudowany wariant pisma: "Mój samochód jest starszy niż 9 lat, jest wart tyle co nic, chcę go oddać na złom - ale nie zamierzam kupować ŻADNEGO samochodu, tylko przesiąść się do przyjaznej środowisku komunikacji zbiorowej. Dlatego wnoszę o wypłatę premii."

Wystarczy podpisać i wysłać. A że niemiecka biurokracja słynie z dokładności, każdy taki list musi doczekać się odpowiedzi...

Fala dopiero wzbiera

Do piątkowego popołudnia podobnych maili do urzędu napłynęło prawie 2,5 tysiąca. Urząd narzeka, że masowy napływ listów przeszkadza w normalnej pracy i żąda usunięcia wzorów ze strony internetowej. Grozi nawet krokami prawnymi wobec stowarzyszenia. Na organizatorach akcji jednak pogróżki nie robią wrażenia.


W ramach pakietu antykryzysowego niemieckiego rządu wprowadzono premięza złomowanie starszych samochodów. Każdy, kto odda na złom pojazd starszy niż 9 lat, może uzyskać 2,5 tysiąca euro na zakup nowego samochodu. Premia już spowodowała wzmożony popyt na nowe samochody.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane