• rozwiń

Rosyjski rząd zmienia iPady na tablety Samsunga

Rosyjski rząd zmienia iPady na tablety Samsunga
Foto: Flickr/matt buchanan CC BY SA Foto: Rosyjski rząd do tej pory używał iPadów podczas posiedzeń

Rosyjski rząd porzuca iPady i zamienia je na tablety Samsunga - poinformował minister łączności i środków przekazu Rosji Nikołaj Nikiforow. Zapewnił jednak, że decyzja ta nie jest skierowana przeciwko amerykańskiej firmie Apple - podaje agencja ITAR-TASS.

Do tej pory członkowie rosyjskiej administracji używali iPadów. Teraz przerzucają się na tablety konkurencji.

- To szczególnego rodzaju urządzenia, które mogą być używane do obsługi poufnych informacji. Urządzenia Samsung są w pełni zgodne z wymogami bezpieczeństwa i przeszły najbardziej rygorystyczne testy - podkreślił Nikiforow.

Zapewnił, że zmiana urządzeń ma charakter techniczny.

24 marca ministerstwo komunikacji stwierdziło, że jego plany nie zakazują stosowania amerykańskiego oprogramowania w urzędach publicznych.

Sankcje

Zmiana tabletów może być odczytywany jako prztyczek w nos Amerykanów (producentów iPada). Wszystko dlatego, że niedawno Biały Dom nałożył sankcje wizowe na wysokiej rangi rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz inne osoby, które "ponoszą odpowiedzialność lub są współwinne zagrożenia suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy".

Ponadto prezydent Barack Obama podpisał dekret, który pozwoli Departamentowi Skarbu USA na nałożenie sankcji finansowych w postaci zamrożenia aktywów należących do "osób i instytucji odpowiedzialne za podważanie demokratycznych instytucji oraz procesu demokratyzacji na Ukrainie". Sankcje objęły także bank Rosija.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane