• rozwiń
  • WIG20 2102.11 +1.84%
  • WIG30 2406.99 +1.74%
  • WIG 56140.84 +1.65%
  • sWIG80 11608.56 +0.33%
  • mWIG40 3789.21 +0.88%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:03

Dostosuj

Rosyjski rząd zmienia iPady na tablety Samsunga

Rosyjski rząd zmienia iPady na tablety Samsunga
Foto: Flickr/matt buchanan CC BY SA Foto: Rosyjski rząd do tej pory używał iPadów podczas posiedzeń

Rosyjski rząd porzuca iPady i zamienia je na tablety Samsunga - poinformował minister łączności i środków przekazu Rosji Nikołaj Nikiforow. Zapewnił jednak, że decyzja ta nie jest skierowana przeciwko amerykańskiej firmie Apple - podaje agencja ITAR-TASS.

Do tej pory członkowie rosyjskiej administracji używali iPadów. Teraz przerzucają się na tablety konkurencji.

- To szczególnego rodzaju urządzenia, które mogą być używane do obsługi poufnych informacji. Urządzenia Samsung są w pełni zgodne z wymogami bezpieczeństwa i przeszły najbardziej rygorystyczne testy - podkreślił Nikiforow.

Zapewnił, że zmiana urządzeń ma charakter techniczny.

24 marca ministerstwo komunikacji stwierdziło, że jego plany nie zakazują stosowania amerykańskiego oprogramowania w urzędach publicznych.

Sankcje

Zmiana tabletów może być odczytywany jako prztyczek w nos Amerykanów (producentów iPada). Wszystko dlatego, że niedawno Biały Dom nałożył sankcje wizowe na wysokiej rangi rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz inne osoby, które "ponoszą odpowiedzialność lub są współwinne zagrożenia suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy".

Ponadto prezydent Barack Obama podpisał dekret, który pozwoli Departamentowi Skarbu USA na nałożenie sankcji finansowych w postaci zamrożenia aktywów należących do "osób i instytucji odpowiedzialne za podważanie demokratycznych instytucji oraz procesu demokratyzacji na Ukrainie". Sankcje objęły także bank Rosija.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane