• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Rostowski: zmiany w OFE od maja

Rostowski: zmiany w OFE od maja
Foto: TVN24, archiwum TVN24 Foto: Rostowski: zmiany w OFE od maja

Minister finansów Jacek Rostowski jest przekonany, że proponowane przez rząd zmiany w systemie emerytalnym wejdą w życie od 1 maja 2011 roku. - Z terminarzem prac damy sobie radę - zapewnił.

Pierwotnie rząd planował, aby zmiany w systemie emerytalnym weszły w życie od 1 kwietnia 2011 r. Jednak przyjęty przez rząd w ubiegłym tygodniu dokument zakłada, że stanie się tak od 1 maja.

Już wiadomo, jak będzie wyglądał kalendarz prac nad wprowadzaniem zmian w systemie emerytalnym. Pierwsze czytanie projektu ustawy zaplanowano na środę 16 marca, sejmowe głosowanie nad ustawą ma się odbyć 25 marca.

Minister finansów Jacek Rostowski ujawnił, że posłów PO będzie obowiązywać dyscyplina w czasie głosowań nad zmianami w OFE jak przy "wszystkich ważnych ustawach".

Przed sejmową debatą

Dziś w Sejmie odbędzie się debata na temat zmian w systemie emerytalnym. Swoje stanowisko ma zaprezentować między innymi premier Donald Tusk.

- Mówmy o prawdziwych problemach tego systemu emerytalnego, który tak naprawdę stworzył maszynkę do tworzenia długów, którą obarcza się Polaków od 11 lat - minister Rostowski tłumaczy, dlaczego warto przyjąć jego koncepcje.

Przeciwni zmianom są przedstawiciele opozycji, pracodawców i wielu ekonomistów, w tym przede wszystkim były minister finansów Leszek Balcerowicz. Emocje między byłymi szefami resortu rosną także w związku ze zbliżającą się debatą telewizyjną.

CZYTAJ O DEBACIE TELEWIZYJNEJ ROSTOWSKIEGO Z BALCEROWICZEM

twis/fac

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane