• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Rostowski: Złoty na hazardzie nie straci

Minister finansów Jacek Rostowski jest przekonany, że polityczne zawirowania wynikające z afery hazardowej nie spowodują osłabienia polskiej waluty. Minister wręcz twierdzi, że zdecydowane działania rządu i premiera zwiększą pozytywny odbiór Polski w oczach zagranicy.

- Zawirowania polityczne związane z tzw. aferą hazardową w żaden sposób nie powinny wpłynąć na zachowanie się złotego, ponieważ premier i rząd zakreślili bardzo jasną linię między tym co było i tym co będzie, tym co jest dopuszczalne i tym co dopuszczalne nie jest. Uważam, że reakcja ministrów na to zawirowanie potwierdza standardy i wymagania będą bardzo wysokie i to tylko wzmocni wiarygodność wszystkich działań rządu - powiedział dziennikarzom w kuluarach Sejmu Rostowski.

W wyniku tzw. afery hazardowej do dymisji podali się w środę wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna, minister sprawiedliwości Andrzej Czuma oraz wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld. Wcześniej ze swych funkcji musieli odejśc minister sportu Mirosław Drzewiecki i szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski.

Premier zapowiedział już dymisję szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) Mariusza Kamińskiego, a także powołanie komisji śledczej, która zbada podejrzenia o ingerencję w proces przygotowywania ustawy o grach losowych czołowych polityków Platformy Obywatelskiej.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane