• rozwiń
  • WIG20 2191.61 -0.61%
  • WIG30 2491.65 -0.57%
  • WIG 58053.03 -0.42%
  • sWIG80 11621.13 -0.07%
  • mWIG40 3823.88 +0.09%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Rostowski wierzy w sukces Grecji

- To bardzo dobra wiadomość, że Grecja nie stanie się niewypłacalna - ocenił minister finansów Jacek Rostowski decyzję eurogrupy ws. drugiego pakietu pomocy. Jeśli Grecja przeprowadzi reformy strukturalne, to odniesie sukces i niepotrzebny będzie trzeci pakiet pomocy.

- Bardzo dobrze, że Grecja nie stanie się niewypłacalna. (...) Powinniśmy się wszyscy cieszyć, że eurogrupa się dogadała - powiedział w Brukseli minister finansów Jacek Rostowski.

Jeżeli Grecja pójdzie tą drogą i jeżeli będzie tak samo zdecydowana w reformach strukturalnych, jak okazała się w oszczędnościach, to ja nie mam wątpliwości, że uda jej się, że będzie miała sukces i że trzeciego pakietu ratunkowego dla Grecji strefa euro nie będzie musiała przyjmować.

Jacek Rostowski

Skomentował w ten sposób decyzję eurogrupy ws. zatwierdzenia drugiego pakietu pomocy dla Grecji, na który składają się pożyczki w wysokości 130 mld euro od strefy euro i Międzynarodowego Funduszu Walutowego, oraz znaczącą redukcję długu greckiego przez prywatnych wierzycieli.

Uda się uniknąć trzeciego pakietu pomocy?

Zdaniem Rostowskiego Grecja przez ostatnie dwa lata dokonała już "bardzo znaczących oszczędności" i teraz najważniejsza jest liberalizacja gospodarki i determinacja w realizacji reform strukturalnych.

- Jeżeli Grecja pójdzie tą drogą i jeżeli będzie tak samo zdecydowana w reformach strukturalnych, jak okazała się w oszczędnościach, to ja nie mam wątpliwości, że uda jej się, że będzie miała sukces i że trzeciego pakietu ratunkowego dla Grecji strefa euro nie będzie musiała przyjmować - powiedział Rostowski.

ab//gak/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane