• rozwiń

"Rostowski to bardzo dobry ekonomista"

"Rostowski to bardzo dobry ekonomista"
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: "Profesor Jacek Rostowski będzie pilnował, żeby finanse publiczne były w coraz lepszej kondycji"

Trwają spekulacje na temat obsady kluczowych stanowisk ministerialnych. Kto dostanie tekę ministra finansów? Jednym z kandydatów jest profesor Jacek Rostowski. - Będzie pilnował, żeby finanse publiczne były w coraz lepszej kondycji - zapewnia współpracownik Rostowskiego prof. Andrzej Bratkowski.

- Jest na pewno bardzo dobrym ekonomistą. Ma dużą wiedzę i doświadczenie. Od początku transformacji przyglądał się różnym zjawiskom. Doradzał Leszkowi Balcerowiczowi - chwalił w TVN CNBC Biznes prof. Jacka Rostowskiego Andrzej Bratkowski. - Świetnie zna wszystkie tutejsze warunki, ale jest też osobą znaną wśród ekonomistów w Europie - dodał.

Podatek liniowy za dwa lata
Pytany o podatek liniowy odpowiedział: - Jest to pomysł realny. Pytanie jest oczywiście od kiedy to będzie możliwe. Prawdopodobnie nie natychmiast, bo w tej chwili mamy do czynienia z gospodarką, która chyba troszkę jest przegrzana. Trudno by było w tym momencie jakoś gwałtownie obniżać podatki - powiedział Bratkowski. Jego zdaniem było by to możliwe w perspektywie najbliższych dwóch czy trzech lat.

O co chodzi w reformie finansów?
Zdaniem prof. Bratkowskiego wokół reformy finansów publicznych narosło wiele mitów. - Wszyscy mówią o reformie a nikt do końca nie mówi, o co naprawdę chodzi. Wydaje mi się, że najistotniejszym elementem tej reformy powinno być stopniowe obniżanie obciążeń fiskalnych - powiedział Bratkowski.

mpj

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane