• rozwiń

Rostowski stawia na wzrost gospodarczy

Rostowski stawia na wzrost gospodarczy
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Rostowski stawia na szybki wzrost godpodarczy

Obniżenie i uproszczenie podatków, liberalizacja gospodarki, aktywizacja zawodowa na rynku pracy oraz zachęcenie do inwestycji to plany ministra finansów. Jacek Rostowski, który podsumował w piątek 100 dni pracy jego resoru ocenił, że tylko to zapewni szybki wzrost gospodarczy.

Minister podkreślił, że resort finansów finalizuje prace nad pakietem ustaw, których zadaniem będzie zwiększenie konkurencyjności polskiego rynku kapitałowego.

Ponadto w planach ministerstwa znajduje się też przyspieszenie procesu tworzenia budżetu i zmniejszenie udziału wydatków sztywnych w PKB, a także obniżenie stawek podatkowych.

- W następnych latach będziemy kontynuowali obniżkę stawek podatku i obecnie prowadzimy prace analityczne, które - mam nadzieję - pozwolą na wprowadzenie podatku liniowego po 2010 roku - zapowiedział Rostowski.

(ZOBACZ, CO O PODATKU LINIOWYM SĄDZI KOALICJA RZĄDZĄCA)

Minister finansów poruszył także kwestię przystąpienia Polski do strefy euro. - Wejdziemy do ERM2, czyli systemu poprzedzającego przyjęcie euro, w momencie, gdy rynki będą stabilne.

Jego zdaniem obecnie tak nie jest i dlatego minister nie chciał wskazać daty przystąpienia do strefy euro. - Podanie daty, a potem wycofanie się zmniejszyłoby naszą wiarygodność - powiedział Rostowski.

(ZOBACZ DOKONANIA MINISTRA)

mwr/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane