• rozwiń
  • WIG20 2232.65 -0.05%
  • WIG30 2530.78 -0.03%
  • WIG 58813.14 +0.10%
  • sWIG80 11604.79 +0.29%
  • mWIG40 3750.86 +0.11%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:42

Dostosuj

Rośnie rynek portali randkowych

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

W Polsce działa około 80 portali randkowych, w tym mniej więcej dziesięć rentownych. Cały rynek generuje około 60 mln złotych przychodów - informuje "Gazeta Wyborcza".

Realnie korzysta z nich 3,1 mln użytkowników - wynika z badań Megapanel, przeprowadzonych przez PBI i Gemius w listopadzie ubiegłego roku.

Rynek rośnie

Jednak wiele osób, które w internecie znalazły swoją drugą połowę, już z takich serwisów nie korzysta. Można więc przyjąć, że liczba Polaków, którzy kiedykolwiek mieli do czynienia z takimi portalami, jest znacznie wyższa - szacunkowo 8-10 mln.

Jest potencjał

Rynek takich usług generuje przychody rzędu 60 milionów złotych, ale wciąż ma potencjał rozwojowy. Według GUS w Polsce żyje około 7 mln singli. Wprawdzie nie wszyscy szukają drugiej połówki, ale ta liczba ciągle się zwiększa napędzając rynek portali randkowych. W ciągu pięciu lat o 15 proc. wzrosła liczba samotnych matek i o 10 proc. liczba samotnych ojców. Te dane śledzą twórcy portali i zakładają przeznaczone właśnie dla nich, oddzielne strony internetowe.

Jak to działa?

Portale randkowe zarabiają na tym, że użytkownicy płacą 100-150 złotych rocznie za bardziej zaawansowane opcje wyszukiwarki potencjalnych partnerów. Sama rejestracja jest zwykle darmowa, ale rozbudowana możliwość zarządzania wyglądem własnego profilu już kosztuje. Zapłacić trzeba też za skuteczniejsze wyszukiwanie tych osób, które przynajmniej w teorii pasują do nas jak ulał.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane