• rozwiń

Rośnie liczba polskich ciułaczy

Rośnie liczba polskich ciułaczy
Foto: TVN24 Foto: Przybywa giełdowych inwestorów

Polacy coraz chętniej inwestują swoją pieniądze na rynkach finansowych. W październiku przybyło w Polsce ponad 8 tys. nowych rachunków inwestycyjnych, a od początku roku - ponad 48 tys. - wynika z danych Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. W sumie w Polsce jest już ich ponad 1,5 mln.

Pod względem liczby prowadzonych rachunków liderem na koniec października był Dom Inwestycyjny BRE Banku, który prowadził ponad 296 tys. rachunków. Na drugim miejscu uplasował się Centralny Dom Maklerski Pekao z ponad 215 tys. rachunków, a na trzecim - Dom Maklerski Pekao ponad 190 tys. rachunków.

Najwięcej nowych rachunków przybyło, w samym październiku, w Domu Maklerskim PKO BP. Tam liczba prowadzonych kont zwiększyła się o ponad 5 tys. Drugi w kolejności był Dom Maklerski Pekao, którego liczba rachunków wzrosła o niewiele ponad 1,7 tys. rachunków. Trzeci najwyższy miesięczny przyrost liczby rachunków inwestycyjnych odnotował Dom Inwestycyjny BRE, w którym otwarto ponad 600 rachunków.

mkg/m

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane